عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

بیشتر از هر چیز از بازی دادن به جوانان خوشحالم/ حق پخش تلویزیونی را به تیمها بدهید

فراز کمالوند در نشست خبری بعد از پیروزی مقابل مشکی‌پوشان، گفت: فکر می‌کنم که امروز بیشترین خوشحالی ما بابت این است که بازیکن ۱۷ ساله و بازیکن ۱۸ ساله را به میدان فرستادیم. شرایط به شکلی شده که الان می‌توانیم با فراغ بال از این بازیکنان استفاده کنیم.

وی افزود: سال‌های قبل صنعت نفت در این شرایط مشکل داشت اما الان راحت بدون استرس بازی می‌کنیم. حسین ساکی سال قبل خیلی کم فرصت بازی داشت اما الان او دقایق زیادی برای ما بازی کرد. دو بازیکن جدید ما امروز بسیار خوب بازی کردند و برای آنها مثال ساکی را زدم. اینکه سه بازیکن جوان بومی در میدان هستند بسیار خوب است. دوست دارم اینجا هم تیمی شود که مثل تراکتورسازی و سپاهان هر سال بازیکنان جوان و خوبی را اضافه کنیم. مشکی‌پوشان هم خوب بازی کرد اما بازیکنان ما از تجربه خود استفاده کردند. تعویض‌های خوبی داشتیم و نتیجه هم خوب بود. الحمدالله شرمنده مردم نشدیم. در سال ۹۶ به وعده تک رقمی بودن رسیدیم. اگر در نیم فصل مثل ذوب آهن، فولاد و سپاهان بازیکن می‌گرفتیم می‌توانستیم برای سهمیه تلاش کنیم. علیرغم تلاش آقای عیسی‌زاده که جای قدردانی دارد؛ مسائل مالی اجازه نداد بازیکنان زیادی در نیم فصل بگیریم. صنعت نفت باید در جهت پیشرفت حرکت کند. ۱۰۰ کیلومتر آنطرف‌تر فولاد چه ورزشگاهی ساخته است. مردم در این گرما باید روی صندلی آهنی داغ بنشینند. می‌دانم عیسی‌زاده گام‌های مهمی را برای بهبود شرایط بر می‌دارد. این مسئله نیاز به همت همگانی دارد. از مهندس زمانی مدیرعامل منطقه آزاد که یاور تیم بوده تشکر می‌کنم. عیسی‌زاده و مسئولان باشگاه با همه تندی‌هایی که دارم ما را تحمل کردند و امیدوارم در سال ۹۷ -۹۸ شرایط بهتری داشته باشیم. بزرگترین نگرانی و دل‌شکستگی من که سال‌ها فراموش نخواهم کرد بازی با استقلال در جام حذفی است که فینال را از ما گرفتند.

سرمربی صنعت نفت تصریح کرد: تمرینات را تا روز شنبه هفته بعد تعطیل کردیم.

وی در مورد موضوع حق پخش تلوزیونی، عنوان کرد:‌موضوع حق پخش بسیار مهم است. در همه دنیا دو موضوع مهم در سود دهی و پابرجا بودن باشگاه‌ها موثر است. تبلیغات و حق پخش این دو عامل هستند که ما از هر دو مورد محروم هستیم. مثلا در برنامه نود و شبهای فوتبالی که مربوط به مسابقات فوتبال است بر هر  ثانیه پول زیادی بابت تبلیغات دریافت می‌شود. حق ما در این وسط چه می‌شود. چه سهمی از این سفره که باز شده به فوتبال می‌رسد. صنعت نفت چه منبع درآمدی دارد. تا چه زمانی عیسی‌زاده دنبال پول باشد. یکجا باید این تابو شکسته شود. از تاج به عنوان پدر خانواده فوتبال می‌خواهم یکبار محکم بایستد و اجازه ندهد بازی‌ها پخش شود. ببینیم در این شرایط چه کسی متضرر می‌شود و هفته به هفته چه برنامه‌ای پخش خواهد شد. تا چه زمانی خودکفا نشویم. در آمدزایی از فروش پیراهن و شال و … پول یک مسافرت ما را هم تامین نمی‌کند. برای یک سفر ۱۰۰ میلیون هزینه می‌شود. از فروش لباس خرج یک سفر هم در نمی‌آید. تاج باید به عنوان متولی فوتبال این کار را بکند و فوتبالی‌ها هم پشت سر او هستند. هواداران برای تماشای بازی به ورزشگاه بیایند. دولت پول داشته باشد مشکل گردوخاک و آلودگی را حل می‌کند. باید موضوع حق پخش درست شود.

کمالوند در ادامه عنوان کرد: ما دیگر تا پایان سال بازی نداریم و از این فرصت استفاده می‌کنم و سال جدید را تبریک می‌گویم. امیدوارم شرایط به شکلی فراهم شود که تیم در سال آینده شرایط خوبی داشته باشد.

وی گفت: عیسی‌زاده الان با توجه روی غلتک بودن تیم وقتش آزاد است و در حال انجام کارهای بزرگی است. صنعت نفت برای تبدیل شدن به سه قدرت فوتبال ایران چیزی کم ندارد. ما یک زمین تمرین و مسابقه خوب درست کردیم. در حال تهیه جای مناسب برای بازیکنان خارجی هستیم. حضور کمالوند و عیسی‌زاده مهم نیست مهم صنعت نفت است. صاحب‌خانه مردم هستند. الان راهی باز شده و هر کسی آمد باید این راه را ادامه داد. هیچ سالی نبود که صنعت نفت از هفته بیستم خیالش بابت بقا راحت بوده است. ما حالا به دنبال کسب رده‌های بالاتر هستیم. اگر در نیم فصل بودجه داشتیم تا یکی دو بازیکن جدید می‌گرفتیم می‌توانستیم در شرایط بهتری رقابت کنیم. امیدوارم سال آینده شرایط بهتری داشته باشیم.

کمالوند در مورد اینکه باید شرایط تیم به شکلی شود که بنگاه‌ها اقتصادی به دنبال تیم بیایند نه اینکه باشگاه دنبال اسپانسرهای پولدار باشد، گفت: تمام تلاشمان را از روز اول کردیم و می‌گفتم باید شخصیت تیم را جا بیاندازیم که برخی بابت این موضوع به من اعتراض کردند. من گفتم باید شخصیت تیم را ایجاد کنیم. منظورم این نبوده که خدایی نکرده صنعت نفت شخصیت نداشته است.شخصیت یعنی چی؟ صنعت نفت باید ۶ دوره در لیگ باشد و اگر امسال هشتم هست سال بعد پنجم و سپس سوم شود. شخصیت همین است.

زمانیکه در آبادان و مسجد سلیمان فوتبال بوده در هیچ‌جای ایران فوتبال نبوده است. صنعت نفت از سال‌های قبل تیم بزرگی بود اما این تیم باید به ثبات برسد و این تابو شکسته شود. امسال به اندازه کامل نه اما تا اندازه‌ای شخصیت صنعت نفت را روی غلتک انداختیم تا در آینده شرایط بهتر شود.

منتشر شده در تاریخ ۱۱ اسفند ساعت ۱۹:۵۰

آخرین اخبار موسسه