عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

قاضی ۹۰

 

به نظر می‌رسد برنامه ۹۰ از ماهیت اصلی خود فراتر رفته است و اکنون خود را در مقام مسئولین قضایی فدراسیون فوتبال نیز می‌بیند.

در آخرین برنامه ۹۰ در مورخ ۹ مهر ۹۷، تهیه کننده-مجری این برنامه در زمان نمایش جدول مسابقات لیگ برتر، بصورت کاملا شفاف و مشخص اعلام کرد که نتیجه دیدار ناتمام صنعت نفت و پیکان که دلیل عوامل خارج از زمین مسابقه ناتمام ماند را رأسا ۳برصفر اعلام کرد و حتی اثر آن را هم در جدول رده‌بندی مسابقات قرار داد.

این درحالی است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که مسئول قانونی رسیدگی به این موضوع هست علیرغم دریافت گزارشات فراوان و اختیارات قانونی، هنوز رأی نهایی خود را صادر نکرده است و نیاز دیده است که مستندات بیشتری را جمع آوری نماید و صحبت طرفین را بشنود. چرا که صدور رأی حقی قانونی و شرعی را بر صادر کننده قانونی آن ایجاد می‌کند.

بسیار جای تعجب است که آقای «عادل» فردوسی‌پور در کمال بی‌عدالتی و بدون دارا بودن مقام قانونی برای صدور حکم و تعیین نتیجه مسابقه، اینکار را انجام می‌دهد.

وی در برنامه خود چندین بار خواهان عذرخواهی باشگاه صنعت نفت آبادان از داور مصدوم شد ولی هرگز به مسئولین فدراسیون و کمیته داوران حتی تذکری برای عذرخواهی و دلجویی از مردم شریف و مظلوم آبادان که در این فصل به کرات و بطور خاص در بازی پیکان حقوق آنان از سوی داوران پایمال گردید، نداد.

این رفتار درحالی اتفاق می‌افتد که در یکی ۲ برنامه قبل به سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات لیگ‌برتر به دلیل اظهارنظر درمورد نتیجه دیدار سوپر جام که هنوز از سوی کمیته انضباطی صادر نشده بود بارها به درستی انتقاد کرد، ولی سوال اینجاست که این رفتارهای غیرمسئولانه فقط برای دیگران بد است؟ و خود ایشان حق هرگونه اظهارنظری را دارند؟ این حق و جایگاه از کجا آمده است؟

«عادل»خان فردوسی‌پور جایگاه و تریبونی که امروز در اختیار شما قرار گرفته است بخاطر توجه و حمایت همین مردمی هست که با سلیقه شخصی نسبت به حقوق قانونی آنها برخورد میکنید.

منتشر شده در تاریخ ۱۱ مهر ساعت ۱۴:۰۵

آخرین اخبار موسسه