عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

عیسی‌زاده: برای فصل بعدی با حمایت واقعی هواداران می‌توانیم آسیایی شویم

علی عیسی‌زاده در نشست با اصحاب رسانه اظهارکرد: همان طور هم که قبلا گفته بودیم، چشم‌انداز باشگاه برای فصل جاری تثبیت تیم در لیگ برتر و کسب رتبه تک رقمی بود که خدا را شکر این مهم محقق شده است. خوشحالیم که توانستیم طبق برنامه‌ریزی که توسط هیات مدیره صورت گرفت پیش برویم.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ای که داشتیم، قولی دادیم که فصل آینده، هدفمان کسب سهمیه آسیایی باشد. همان طور که می‌دانید کسب این سهمیه امکانات و بازیکنان آسیایی می‌خواهد. ما یکسری مشکلات و موانع داریم که اگر می‌خواهیم این مهم محقق شود باید از الان برنامه‌ریزی کنیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این جلسه خیلی روشن و شفاف موارد را بگوییم.

مدیرعامل موسسه صنعت نفت آبادان با بیان این که مردم آبادان دوست دارند که تیم خود را در آسیا ببینند که این حق آن‌ها است، گفت: از نظر دولت پرداخت بودجه به تیم‌های حرفه‌ای غیر ممکن است و این قانون مجلس است و همین باعث شده که از سوی دولت نتوانیم بودجه‌ای کسب کنیم.

وی بیان کرد: امسال از طریق پخش تلویزیونی دریافتی نداشته‌ایم که در جلسه‌ای که در سازمان لیگ داشتیم، قرار شد این موضوع تعیین تکلیف شود. مدیران عامل باشگاه درخواست داشتند که حق قانونی باشگاه‌ها پرداخت شود. عمده پولی که به باشگاه پرداخت می‌شود از طریق حق پخش تلویزیونی است که ما محروم بوده‌ایم.

عیسی‌زاده خاطرنشان کرد: به نظر من در آبادان، فوتبال جزو یکی از اولویت‌های اول مردم است و شاید خیلی‌ها از اولویت‌های خاص اجتماعی‌شان بگذرند ولی از فوتبال به هیچ عنوان نمی‌گذرند. به همین دلیل ما در این مدت یکسری برنامه‌ریزی‌ها داشتیم و کارهایی انجام دادیم تا بتوانیم ان‌شاءالله به اولویت خیلی مهم مردم آبادان اهمیت دهیم.

وی افزود: در این مدت با خیلی از شرکت‌ها و کسانی که می‌خواهند اسپانسر ما شوند، مذاکراتی داشتیم که آن‌ها روی بحث هواداری بسیار تأکید دارند؛ آن هم مبنی بر این که چه تعداد هوادار فعال دارید. آن هم هواداری که بتوانیم روی آن حساب کنیم. آن‌ها می گویند که اگر می‌خواهید ما اسپانسر شما شویم و کمک‌های مالی به شما داشته باشیم باید از جمعیت هواداری شما نیز مطلع باشیم تا روی آن برنامه‌ریزی کنیم و در نهایت سود دوطرفه‌ای نصیب همه شود. این هواداران می‌توانند پشتیبان بسیار خوبی برای تامین منابع مالی ما باشند. حضور هواداران در ایجاد تمام زیرساخت‌های ما ضروری است. آن‌ها می‌توانند با حضور و حمایت‌های‌شان، گام بلندی در جهت رسیدن به اهداف ما در فصل‌های آینده بردارند.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال امیدوارم با برنامه‌ریزی و حمایت‌هایی که می‌شود، بتوانیم فصل آینده به سهمیه آسیایی برسیم. یکسری طرح‌های جامع داریم که بتوانند باشگاه را به سمت خودگردان شدن، هدایت کند. در حال پیگیری این طرح‌ها هستیم و کمک‌های زیادی از نظر این که بتوانند این مسیر را برای ما هموار کنند، به ما شده است تا در نهایت بتوانیم به درآمدهای مالی که باشگاه را به سطح خودکفایی ببرد، برسیم.

عیسی‌زاده گفت: یکسری کارها که در تمام دنیا مرسوم است، بحث البسه هواداری است. نزدیک به ۲۸ درصد بودجه تمام باشگاه‌ها از فروش البسه هواداری تامین می‌شود که با توجه به این که در ایران قوانین “کپی رایت” رعایت نمی‌شوند، باشگاه‌ها نتوانستند از این بابت، درآمد خوبی کسب کنند، البته سه چهار باشگاه لیگ برتری که طرف قراردادشان خارجی هستند، توانستند درآمد خوبی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای باشگاه نفت آبادان این است که از این طریق بتواند به منابع مالی که واقعا به آن نیازمند است، دست پیدا کند. واقعا هواداران با خرید البسه هواداری و حمایت از فروشگاه و کارهایی که در جهت درآمدزایی انجام می‌شود، می‌توانند کمک شایانی داشته باشند. هر کسی باید احساس مسوولیت کند و باید تیم و حمایت از آن برای‌شان در اولویت باشد.

مدیرعامل موسسه صنعت نفت آبادان گفت: اگر هواداران به مسوولان کمک نکنند ما هم نمی‌توانیم هیچ قولی به آن‌ها بدهیم.

وی بیان کرد: بازیکنان جوان ما امسال بارها به میدان رفتند؛ حسین ساکی که فصل گذشته کمتر از ۱۸۰دقیقه بازی کرده بود امسال نزدیک به ۲هزار دقیقه به زمین رفت؛ بازیکنانی مثل جبیره، سلمانی، مجدمی، غبیشاوی، کردونی و رشیدی هم برای صنعت نفت بازی کردند.

عیسی‌زاده عنوان کرد: تنها تیمی بودیم که نیم فصل نداشتیم و در همان بازه ۳بازی با ۲قطب پایتخت در ورزشگاه آزادی برگزار کردیم و در یک برهه دیگر نیز در ۸روز ۳بازی که یکی از آنها نیمه نهایی جام حذفی بود را برگزار کردیم و در نهایت به یکی از آرزوهای‌مان که رسیدن به فینال جام حذفی بود نرسیدیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم برای لیگ بعدی سهمیه آسیایی کسب کنیم نیاز است که هواداران راستین صنعت نفت در صفحات رسمی باشگاه به جمع ما بپیوندند تا شرکتهای حامی با مراجعه به این صفحات با تعداد افراد بالایی روبرو شده و راغب به همکاری با صنعت نفت شوند. فروشگاه موسسه را افتتاح کردیم تا از قابلیت‌های آن نیز بهره ببریم.

مدیرعامل موسسه صنعت نفت گفت: از منطقه آزاد اروند، نمایندگان مجلس، امام جمعه، شورای تامین، شرکت پالایش نفت آبادان و تمام مجموعه‌هایی که در این مسیر کنار ما بودند نهایت قدردانی را دارم.

وی خاطرنشان کرد: در حالیکه در ادوار گذشته صنعت نفت همواره دغدغه سقوط داشت، امسال از هفته بیستم به ثبات و ماندگاری در لیگ رسیدیم و نگاه تیمهای دیگر نیز به صنعت نفت تغییر کرد. تا زمانی که هستیم با تمام توان کار میکنیم تا اهداف هیات مدیره محقق شود.

عیسی‌زاده در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر ماندگاری فراز کمالوند در آبادان تصریح کرد: مگر آقای کمالوند نتایج بدی گرفته که از ایشان حمایت نکنیم؛ ۱۰۰درصد حامی ایشان هستیم.

در ادامه این نشست میثم راستی، معاون اقتصادی و حرفه‌ای‌سازی موسسه صنعت نفت نیز ضمن معرفی فعالیت‌های جدید این موسسه در این حوزه، از وب‌سایت فروش محصولات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که قابلیت خرید آنلاین در آن مهیا است؛ رونمایی کرد.

در پایان این نشست دوچرخه‌ای که منقش به لوگوی موسسه صنعت نفت آبادان به قید قرعه به یکی از خبرنگاران حاضر اهدا شد.

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اسفند ساعت ۲۲:۴۳

آخرین اخبار موسسه