عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

تیم‌های صنعت نفت و ذوب‌آهن اصفهان به تقسیم امتیازات رضایت دادند

  • هفته پنجم، ٣١ مرداد ١٣٩٦
  • ورزشگاه تختی آبادان با حضور ٧ هزار نفر
  • داوران: حسن اکرمی، مهدی الوندی، و علی دودانگه

تیم صنعت نفت آبادان

  • بازیکنان: ناصر سالاری، حسین بغلانی، مرتضی اسدی، علی عبدالله زاده، حسین ساکی، مگنو باتیستا، آگوستو سزار، کرار جاسم، فرید بهزادی کریمی (۴۶ محمد زبیر نیک‌نفس)، امید جهانبخش (۵۹ میلاد جهانی)، و لوسیانو پریرا
  • سرمربی: فراز کمالوند

 تیم ذوب‌آهن اصفهان

  • بازیکنان: رشیدمظاهری، وحید محمدزاده، محمدنژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر، مهران درخشان‌مهر، گئورگ ولسیانی، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی، مهدی رجب‌زاده (ربیع عطایا ۶۰) (۸۷ اسماعیل شریفات)، احسان پهلوان، و مرتضی تبریزی
  • سرمربی: امیر قلعه نویی

اخطار

  • کرار جاسم، و سزار (تیم صنعت نفت)
  • رشید مظاهری، و محمدنژاد مهدی (تیم ذوب آهن)

شرح بازی

تیم صنعت‌نفت آبادان بازی خانگی دو بر صفر باخته برابر تیم ذوب‌آهن اصفهان را با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ عوض کرد. تیم‌های شکست خورده‌ی هفته چهارم با هدف کسب سه امتیاز قدم به میدان گذاشتند تا وضعیت بهتری در جدول رده‌بندی پیدا کنند. صنعت‌نفت در غیاب محمد شادکام سه‌اخطاره از مثلث لوسیانو پریرا، امید جهانبخش و فرید بهزادی کریمی در خط حمله استفاده می‌کرد و هافبک‌های خارجی تیم میزبان در صدد راه‌اندازی و تغذیه مثلث تهاجمی صنعت‌نفت بودند. ذوب‌آهن هم پس از بازگشت گئورگ ولسیانی به ترکیب اصلی، بازی را با دو هافبک دفاعی آغاز کرد تا ضمن یارگیری فشرده با کرار جاسم در میانه میدان و اداره‌‌ی حملات تیم نفت آبادان، چشم به ضدحملات داشته باشد که در نیمه اول چند بار با استفاده از شکاف‌های موجود در خط دفاعی میزبان، ضدحملات خطرناکی را شکل داد.

شوت پای چپ لوسیانو پریرا در دقیقه ۱۳ تماشاگران حاضر در ورزشگاه را برای گل نیم‌خیز کرد، اما توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه‌ی مظاهری گذشت و چند دقیقه پس از آن، شوت جهانبخش در میانه راه توسط مدافعان ذوب‌آهن قطع شد. شاگردان قلعه‌نویی پس از تحمل فشار اولیه صنعت‌نفت، اولین خطر جدی را در دقیقه ۲۲ خلق کردند که پاس تبریزی به دهانه‌ی دروازه‌ی سالاری توسط حسین ساکی مدافع صنعتی‌ها دفع شد.

دومین حضور ذوبی‌ها در محوطه جریمه میزبان اما یک ضربه پنالتی به همراه داشت و داور به نشانه خطای پنالتی سالاری روی تبریزی در سوت خود دمید که این صحنه با اعتراض شدید تیم میزبان همراه شد. پنالتی را رجب‌زاده پس از خاتمه اعتراضات به گل تبدیل کرد. بازیکنان صنعت‌نفت که از تصمیم داور عصبی شده بودند، دقایق پایانی نیمه نخست را تحت تأثیر گل دریافتی دنبال می‌کردند و همین امر به یاران ذوب‌آهن فرصت داد که تا یک قدمی زدن گل دوم پیش بروند، اما ضربه سر بازیکن ذوب در آخرین لحظات وقت تلف شده به تیر افقی دروازه‌ی آبادانی‌ها برخورد کرد تا نیمه اول با تک گل رجب‌زاده خاتمه پیدا کند.

صنعت‌نفت نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد و نیک‌نفس جای بهزادی کریمی را گرفت تا آرایش زردپوشان در میدان تغییراتی داشته باشد. شوت آگوستو سزار در اولین دقیقه از این نیمه، نخستین خطر صنعتی‌ها را ایجاد کرد که توپ از بالای دروازه ذوب‌آهن عبور کرد و متعاقب آن شوت زمینی پهلوان با فاصله اندکی از کنار تیر عمودی دروازه صنعت‌نفت به خارج رفت.

شاگردان کمالوند که نیمه دوم را تهاجمی‌ آغاز کرده بودند، در دقیقه ۵۳ با شوت نیک‌نفس خطرساز شدند و در دقیقه ۵۵ یک موقعیت تک‌به‌تک نصیب زردپوشان شد که آگوستو سزار نتوانست از این فرصت عالی بهره لازم را ببرد و توپ را به بالای دروازه زد.

مربیان صنعت‌نفت و ذوب‌آهن در ادامه این نیمه تغییراتی در خطوط میانی تیم‌هایشان ایجاد کردند تا کنترل میانه میدان را از دست ندهند. ربیع عطایا هافبک لبنانی ذوبی‌ها که جایگزین رجب‌زاده شد، دقایقی پس از ورودش یک ارسال منجر به گل انجام داد تا با رقم خوردن گل دوم ذوب‌آهن، کار برای صنعت‌نفت مشکل‌تر شود.

در بیست دقیقه پایانی، صنعت‌نفت برای جبران گل‌های خورده حمله می‌کرد و ذوب‌آهن طراحی ضدحملات را ادامه می‌داد. زردپوشان آبادانی روی همکاری دو بازیکن برزیلی، با استفاده از دفع ناقص مظاهری و با ضربه نهایی آگوستو سزار قفل دروازه‌ی تیم میهمان را در دقیقه ۷۸ گشودند تا بازی با حساسیت بالایی دنبال شود.

چهار دقیقه پس از گل صنعت‌نفت، پاس عالی کرار جاسم به لوسیانو پریرا و خطای محمد نژادمهدی مدافع ذوب‌آهن باعث اعلام پنالتی برای زردپوشان شد و آبادانی‌ها تا یک‌قدمی زدن گل تساوی پیش رفتند اما لوسیانو پریرا که خواستار زدن پنالتی شده بود، این فرصت طلایی را از دست داد و شوت محکم وی از بالای دروازه میزبان به بیرون رفت.

در حالی که بازی به دقایق اضافی رسیده بود، آگوستو سزار هافبک برزیلی نفت آبادان با شوت سنگین از راه دور دروازه ذوب‌آهن را برای دومین بار گشود تا صنعت‌نفت متحمل اولین باخت خانگی نشود و این دیدار با تساوی ۲ بر ۲ به پایان برسد.

منتشر شده در تاریخ ۳۱ مرداد ساعت ۲۲:۵۳

آخرین اخبار موسسه