عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

نیم فصل دوم را هم «صبورانه» صنعت‌نفتی بمانید

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان، نیم فصل نخست لیگ هفدهم با برگزاری دیدار معوقه صنعت نفت و پرسپولیس به پایان رسید و جایگاه ششمی غایت فعالیت نماینده آبادان در لیگ یادشده بود.

در این بین چند نکته به عنوان بارزه‌های کاری تیم فوتبال صنعت نفت در لیگ یادشده نمودی بیشتر داشتند، نکاتی که شاید پیش از این در آبادان و در صنعت نفت یا دیده نشده یا کمتر وجود لمس شده‌اند.

 

بازسازی ستاره

شماره ۱۳ صنعت نفت آبادان در حالی ستاره نیم فصل ابتدایی لیگ هفدهم شد که کمتر کسی تصور این را داشت که کرار جاسم در عین ستاره شدن به یکی از بی‌حاشیه‌ترین فوتبالیست‌های لیگ جاری نیز تبدیل شود.

هافبک عراقی صنعت نفت در کنار فراز کمالوند دوباره احیا شد تا آبادان برای ستاره، نقطه شروع باشد؛ صداهای هماهنگ«ابولغیره»خوانی در ورزشگاه تختی آبادان و البته «کرارخوانی» فراز؛ یکی از بهترین شماره ۱۳های تاریخ لیگ برتر را بازسازی کردند.

 

دقیقه ۹۰ شبیه به ابتدای مسابقه

بدون تردید آبادان امسال تماشاگری پرحوصله‌تر از سال‌های قبل داشت؛ هواداری الگو که فوتبال را بر روی سکو و در فضای مجازی-درست و منطقی- به ورزشی بیش از ۹۰ دقیقه تبدیل کرد؛ هواداری که در مسابقاتی همچون رویارویی با سپاهان، داماش و ذوب‌آهن نشان داد که تا واپسین لحظه‌ی حضور امید می‌ایستد؛ سکوت نمی‌کند و هوادار می‌ماند.

 

وعده‌های عملی

در همان روز نخست حضور کمالوند در آبادان و از همان اولین نشست خبری، نه وعده قهرمانی داده شد و نه وعید آسیایی، «ثبات و تک‌رقمی شدن» -به گواه مصاحبه‌های مستند- تنها وعده بزرگی بود که سرمربی، بازیکنان و مدیران تیم فوتبال صنعت نفت به هواداران خود دادند، وعده‌ای که تا به امروز و در نیمه راه لیگ برتر؛ اجرایی شده است.

 

نیمکتی که به میدان می‌رود

کافیست به شادی بعد از گل‌های به ثمر رسیده در بازی‌های پشت سرگذاشته شده در نیم فصل نخست لیگ هفدهم دقت کنید و با مراجعه به آرشیو تصاویر نگاهی به خوشحالی نیمکت‌نشینان صنعت نفت بیاندازید؛ نیمکت‌نشینانی که شادمانی‌شان از بازیکنان اصلی شور بیشتری دارد؛ و این معنایی به جز شکل‌گیری همدلی ندارد.

 

خارجی‌های اصیل

این منطق که «فوتبالیست‌های خارجی‌ای را در اختیار بگیریم که فراتر از سطح فوتبال کشور باشند» امسال در صنعت نفت محقق شد؛ به گواه آمار و ارقام، خارجی‌های صنعت نفت امسال بهترینند، مگنو باتیستا، کرار جاسم، لوسیانو پریرا و آگوستو سزار؛ الگویی برای خرید فوتبالیست خارجی هستند؛ بدون شک.

 

حرفه‌ای مثل صنعت نفت

صنعت نفت امسال؛ حرفه‌ای اردو رفت، حرفه‌ای تمرین کرد و حرفه‌ای بازی کرد.

تجهیزات و ادوات مدرن تمرینی، زمین «پیروز»ی که زنده شد، استفاده از بالاپوش جی پی اس و آماری که فوتبالیست پس از هر دوندگی از میزان تلاش خود دارد؛ پیش از این در آبادان دیده نشده بودند.

 

تیمی که نمی‌ترسد

بازی‌های تیم محبوبتان را بازبینی کنید، کدام صنعت نفت را سراغ دارید، که در اصفهان، سپاهان بین‌المللی را تا این اندازه فوتبالی آزار داده باشد، کدام صنعت نفت را در لیگ برتر می‌شناسید که تراکتورسازی از کسب تک امتیاز مقابل آن خوشنود باشد؛ کدام صنعت نفت را سراغ دارید که اینگونه مقتدر در جمع ۸تیم برتر جام حذفی قرار گرفته باشد.

در این بین اما یادمان باشد که این مسیر برای آبادانی‌های لیگ برتر تازه به نیمه راه رسیده است و برای نهایی شدن موفقیت ۱۵هفته مسابقه‌ی فشرده و نفس‌گیر دیگر در راه است؛ هفته‌هایی که در برخی از روزهایش «فشردگی» آن-انجام ۳مسابقه سخت در فاصله زمانی بیستم آذر تا سوم دی ماه- ایجاد کلافگی و خستگی می‌کند؛ اما هوادار صنعت نفت در نیم فصل اول یاد داد که با صبر می‌شود، پیروز بود؛

نیم فصل دوم را نیز صبورانه صنعت نفتی بمانید؛ موفقیت نزدیک است.

منتشر شده در تاریخ ۲۵ آذر ساعت ۹:۳۶

آخرین اخبار موسسه