عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

همه چیز در مورد کسب مجوز ملی صنعت نفت آبادان

 

بالاخره پس از تمدیدهای پشت سر هم مجوز باشگاه‌داری حرفه‌ای، هفته گذشته این مهلت به پایان رسید و نتایج کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای اعلام شد.

در این بین ۷باشگاه پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز، ذوب‌آهن اصفهان، گسترش فولاد تبریز، فولاد خوزستان و سایپا مجوز حرفه‌ای،۳ باشگاه صنعت نفت آبادان، پیکان و فولاد مبارکه سپاهان مجوز ملی و ۶ باشگاه استقلال خوزستان، نفت تهران، پدیده طلایی خراسان، سیاه‌جامگان مشهد، ‏پارس جنوبی جم و سپیدرود رشت نیز هیچ مجوزی را اخذ نکردند.

اما نکته مورد اهمیت برای ما آبادانی‌ها اخذ مجوز ملی موسسه صنعت نفت آبادان است که این موفقیت دارای اهمیت است.

اول اینکه موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان برای اولین بار است که موفق به اخذ این مجوز می‌شود و پیش از این نه مجوز ملی را کسب کرده بود و نه حرفه‌ای را.

موسسه صنعت نفت آبادان به ۲ دلیل نتوانسته است مجوز حرفه‌ای را بدست بیاورد که یکی از آنها به نوع ثبت حقوقی باشگاه -که در حال حاضر به عنوان مؤسسه به ثبت رسیده است- مرتبط می شود؛ در این راستا این مجموعه باید به عنوان شرکت تجاری ثبت شود و درحال حاضر مراحل مربوط به این تغییر در حال انجام است.

دومین مشکل که به نوعی می‌توان از آن به عنوان اساسی‌ترین نقص مدارک صنعت نفت آبادان نام برد، ایرادهای موجود در ورزشگاه خانگی این تیم یعنی ورزشگاه تختی است.

متأسفانه این و رزشگاه معیارهای موردنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را ندارد و نیازمند تغییرات است؛ تغییراتی که چیزی حدود ۸میلیارد تومان هزینه در بردارد و یا به جای آن باید یک ورزشگاه مدرن با هزینه‌ای در حدود ۵۰ میلیارد تومان ساخته شود.

البته راه سومی نیز وجود دارد که صنعت نفت آبادان ورزشگاه غدیر اهواز را به عنوان ورزشگاه خانگی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی نماید زیرا در حال حاضر تنها ورزشگاه استاندارد در شعاع مجاز به باشگاه صنعت نفت آبادان این ورزشگاه است.

سومین نکته حائز اهمیت در مورد مجوز ملی صنعت نفت آبادان این است که با توجه به این نکته که این مجموعه در فصل گذشته در رتبه‌‎ای در جدول لیگ برتر قرار نگرفت که بتواند مجوز حضور در مسابقات فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لیگ قهرمانان آسیا را بدست بیاورد، اخذ مجوز باشگاه‌داری حرفه‌ای نیز در این فصل برای آبادانی‌ها موثر نبود ولی در صورتی که در فصل جاری لیگ برتر (۹۶-۹۷) صنعت نفت آبادان در رتبه‌های بالای جدول قرار بگیرد باید بتواند با رفع نواقص خود شرایط لازم برای دریافت این مجوز را اخذ نماید و در آن صورت می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ حاضر شود که امیدواریم این اتفاق با حمایت همه‌جانبه هواداران و مسئولان مرتبط انجام شود.

گفتنی است ممیزی مجوز حرفه‌ای در سالیان گذشته بصورت سالانه انجام می‌شد و هر سال متقاضیان این مجوز باید مستندات خود را ارائه می‌کردند ولی از فصل جاری در طول فصل، باشگاه‌های متقاضی باید گزارش فعالیت‌های خود در راستای کسب این مجوز را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نمایند.

الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا به ۵ سرفصل اصلی؛ ورزشی، پرسنلی، زیر ساخت‌ها‌، حقوقی و مالی تقسیم می‌شوند و نکته حائز اهمیت این است که اگر باشگاهی حتی یکی از آیتم‌های مدنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در راه مجوز باشگاه‌داری حرفه‌ای را نداشته باشد، این مجوز صادر نمی‌شود.

در همین راستا با توجه به اینکه صنعت نفت آبادان به غیر از ۲ مورد یادشده، در تمامی سرفصل‌ها معیارهای لازم را بدست آورده، موفق به اخذ مجوز ملی شده است.

 

منتشر شده در تاریخ ۲۳ آبان ساعت ۹:۳۶

آخرین اخبار موسسه