عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

کمالوند: ٥٠ نفر به بازيكنان استرس وارد می‌كنند/هواداران مقابل اين افراد بايستند

فراز کمالوند پس از پیروزی یک بر صفر صنعت نفت آبادان مقابل نفت تهران، گفت: از هر نظر مستحق کسب سه امتیاز بودیم. در دو بازی گذشته بد آوردیم و از فرصت‌هایمان استفاده نکردیم.

وی افزود: کمتر مسابقه‌ای در لیگ برتر برگزار می‌شود که یک تیم تا این حد به تیم مقابل احاطه داشته باشد. دست بچه‌ها را می‌بوسم که روز‌به‌روز بهتر بازی می‌کنند. صنعت نفت بازی کلاسیک و شناوری ارائه می‌کند و بازیکنان پاس‌های زیادی به هم می‌دهند اگر چه ممکن است توپ‌های ما وارد دروازه حریفان نشود.

کمالوند اظهار داشت: از روز اول هم گفتیم که هدف ما در پایان نیم‌فصل رسیدن به ۲۰ امتیاز است و اگر به این امتیازات برسیم می‌توانیم در نیم‌فصل دوم جایگاه خود را ارتقا ببخشیم. تیم ما کم‌کم دارد جا می‌افتد. صنعت نفتی که در این هفته‌ها می‌بینیم با هفته‌های اول و دوم خیلی فرق می‌کند. ما در ۲،۳ هفته اول برد هم به دست آوردیم و توانستیم تیم‌های مدعی چون استقلال و پدیده را شکست دهیم اما این فوتبال بیشتر به من می‌چسبد.

سرمربی صنعت نفت تصریح کرد:‌ پس از گل ما نفت تهران رو به توپ‌های بلند آورد و در چند صحنه منوچهری روی دروازه ما خطرناک ظاهر شد. با این حال در نیمه اول می‌توانستیم کار را تمام کنیم. داور هم می‌توانست برای ما یک پنالتی بگیرد اما با توجه به اینکه سازمان لیگ خواسته است که در خصوص داوری صحبت نکنیم بهتر است آنها فیلم آن صحنه را ببیند.

کمالوند درباره عملکرد امین درویشی گفت: او مدتی دور از فوتبال بود و طبیعی است زمانی که  بر می‌گردد کمی ضعیف‌تر است. عده‌ای می‌گفتند چرا درویشی را عوض کردی. برخی‌ها طوری صحبت می‌کنند که انگار تیم قهرمان را به من داده‌اند و آن را در لیگ دسته دوم تحویل داده‌ام. این رفتارها خیلی بد است. یک روز به اسدی گیر می‌دهند، یک روز به کرار و یک روز هم به آگوستو؛ همین فشارها باعث می‌شود بازیکن استرس بگیرد. معذرت می‌خواهم که قهرمان لیگ را به من دادید و من این تیم را به دسته دوم بردم.

وی اضافه کرد: هنوز ۷،۸ هفته از لیگ برتر گذشته اما فشار روانی به بازیکنان وارد می‌شود. برخی از بازیکنان می‌گویند ما به خاطر این فشارها می‌خواهیم نیم‌فصل از تیم جدا شویم. متأسفانه افرادی که این جوسازی‌ها را ایجاد می‌کنند ۵۰ نفر هم نیستند و خود هواداران باید مقابل آنها بایستند. یکسری‌ها ناجوانمردانه صحبت می‌کنند. مگر من درویشی را از محلات آوردم؟ دیدید امروز این بازیکن پوست نفت تهران را کَند. همین مسعود ابراهیم‌زاده سال گذشته ۵ بار متوالی به تیم ملی دعوت شد. نمی‌دانم حرف آنها چیست؟ من که به آنها گوش نمی‌کنم اما بازیکن به من می‌گوید اگر این رویه ادامه داشته باشد از تیم جدا می‌شود؛ نمی‌دانم دنبال چه چیزی هستند.

سرمربی نفت آبادان افزود: از روزی که آمدم قول دادم تیمی با آبرو و عزت و شایسته فوتبال آبادان درست کنم، بازیکنی که در چند مسابقه به میدان نرفته توقع دارید در بازی اول چگونه بازی کند؟ ما دو باخت داشتیم که در این دو بازی حدود ۲۰ موقعیت گل داشتیم که از آن استفاده نکردیم. می‌گفتند صنعت نفت تیم پیری است و بازیکنان در زمین نمی‌دوند. ما GPS به بازیکنان وصل کردیم. آنها در هفته دوم مقابل سایپا به طور میانگین ۸۹۸۸ متر دویدند یعنی کمتر از ۹ کیلومتر اما مقابل فولاد به طور میانگین ۹۶۰۰ متر دویدند. برخی‌ها ناجوانمردانه صحبت می‌کنند.

کمالوند گفت: این بازیکنان نسبت به بازی مقابل سایپا ۸۰۰ متر بیشتر می‌دوند. مقابل پدیده تیم ما ۲۸۸ پاس به هم دادند اما مقابل فولاد این تعداد به ۴۱۱ پاس رسید مشخص است که آنها دنبال چه چیزی هستند. من به خاطر خودم ناراحت نیستم و ناراحت بازیکنان هستم. آنها باید کاری کنند که ۴ بازیکن در نیم ‌فصل و ۴ بازیکن در انتهای فصل به تیم اضافه شود نه اینکه بازیکنی بیاید و بگوید که در نیم فصل از صنعت نفت می‌روم.

سرمربی صنعت نفت در ادامه گلایه‌های خود نسبت به اعتراض‌های برخی اعتراضهاي افراد در اقليت خاطرنشان کرد: یک نفر پس از دیدار هفته اول مقابل استقلال پیغام داد که این تیم امسال قهرمان لیگ می‌شود اما پس از بازی با فولاد پیام داد که صنعت نفت به لیگ دسته دوم می‌رود این دیگر نوبر است. ببینید ما در چه جوی کار می‌کنیم! من گرگ باران دیده هستم و هزاران هزار نفر هم به من چیزی بگویند من آن چیزی که درست است انجام می‌دهم اما به نظر شما آیا جوان ۲۴ ساله مانند درویشی می‌تواند این فشارها را بپذیرد؟

کمالوند عنوان کرد: به مرتضی اسدی اعتراض می‌کنند در حالی که در بازی با سپیدرود دو گلی که این تیم به ثمر رساند به هيچ عنوان ارتباطي با اسدي نداشت. آنها دنبال به هم زدن آرامش تیم هستند. کمالوند آخر سال از این تیم می‌رود و بازیکنان هم می‌روند اما این افراد اینجا می‌مانند. به لطف خدا امروز درویشی طوری بازی کرد که همه او را تشویق کردند. متأسفانه تنها ۵۰،۶۰ نفر هستند که این جوسازی‌ها را ایجاد می‌کنند اما سایر هواداران با اینکه ۲ بازی قبلی را باخته بودیم از ابتدای بازی ما را تشویق کردند.

منتشر شده در تاریخ ۲۱ مهر ساعت ۲۲:۰۵

آخرین اخبار موسسه