عضویت در کانال تلگرام رسمی موسسه

کمالوند: ۸۰ درصد از راه باقی مانده است/ هم من و هم باشگاه مایل به ادامه همکاری هستیم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در نشست خبری پایان سال این تیم از تمایل همکاری ۲طرفه با باشگاه صنعت نفت برای همکاری در لیگ برتر بعدی خبر داد.

-سال ۹۶ با همه فراز و نشیب‌ها به پایان رسید. عملکرد تیم فوتبال صنعت نفت آبادان موفقیت‌آمیز نسبی بوده است.

-از همان ابتدا گفتم امکانات صنعت نفت کفاف تیم قوی را نمی‌دهد ولی خوشبختانه مدیرعامل باشگاه تلاش‌های مثمرثمری انجام داد.

-با همت مدیرعامل باشگاه و مسئولان پالایشگاه تقریبا بعد از ۹۰ روز زمین پیروز بهبود پیدا کرد. به موازات آن، آماده‌سازی زمین تختی را آغاز کردیم و در این زمین تغییر و تحول اساسی صورت گرفت.

-معضل دوم این بود که همه تیم‌ها می‌خواستند از این زمین‌ها استفاده کنند که با درایت مدیرعامل باشگاه این مشکل رفع شد.

-همه باید متوجه این داستان بشویم که استادیوم تختی فقط مختص بازی است و تیم‌های دیگر در آن تمرین می‌کردند.

-پس از بررسی دیدم حتی امکانات اولیه را نداریم. پس از زمین به دنبال آن بودیم کاری انجام دهیم که در اصطلاح قدم اول برای حرفه‌ای شدن را برداریم.

-در شرایط آب و هوایی آبادان باید حداقل‌ها برای هواداران وجود داشته باشد.

-تشکیل کانون هواداران قوی یکی از موضوعات مهم  است. پُل ارتباطی بین تیم و تماشاگر می‌تواند همین کانون باشد.

-اصحاب رسانه باید بازوی قدرتمند باشگاه باشند. اگر یک موفقیت نسبی امسال ایجاد شد لطف خدا و حمایت مردم بوده است که اصحاب رسانه جزو مردم هستند.

-باید خبرنگارمان، هوادارمان، باشگاهمان و سایر موارد حرفه‌ای شوند.

-باید برنامه‌ریزی گسترده‌ای کنیم. باید یک مدیر تکنیکال برای تیم‌های پایه قرار داده شود.

-یکی دیگر از ضعف‌های موجود در بخش سخت‌افزاری برای این تیم، نبود وسائل کمک آموزشی و تمرینی بود.

با پیگیری‌های انجام‌شده توانستیم، وسایل مورد نیاز در این زمینه را به ارزش ۵۰ میلیون تومان  خریداری کنیم و به این ترتیب نسبت به فصل گذشته کمتر شاهد آسیب‌دیدگی بازیکنان بودیم.

-به موازت فعالیت‌هایی که در حال انجام بود، گام‌هایی نیز در زمینه حرفه‌ای شدن تیم برداشته شد.

-در این زمان ۲۰ درصد کاستی‌های تیم صنعت نفت رفع شده، اما ۸۰ درصد آنها باقی مانده که باید آنها نیز به تدریج رفع شوند.

-راه‌اندازی این فروشگاه گامی به سوی حرفه‌ای شدن است؛ انتظار می‌رود هواداران همانگونه که با حضورشان در استادیوم از این تیم حمایت می‌کنند، با خرید از این فروشگاه نیز تیم را به گونه‌ای دیگر حمایت کنند.

-برای رویارویی با تیم‌های برتر و حرفه‌ای تنها داشتن بازیکن خوب جوابگو نیست.

-در صورتی که می خواهیم این تیم همانند تیم‌های رتبه‌‎های اول جدول لیگ برتر عمل کند، باید نه تنها تیم بلکه باشگاه نیز هم مانند آنها باشد.

– در دهه های ۴۰ و ۵۰ تیم صنعت نفت یکی از تیم‌های حرفه‌‍ای در کشور محسوب می‌شد، اما در این زمان برای بازگشت به چنین وضعیتی نیاز به حمایت همه‌جانبه در زمینه؛ تجهیزات، مالی، معنوی و هواداری است.

– این تیم برای تامین شرایط حرفه‌ای باشگاهی باید به معیارهای حرفه‌ای نزدیک شود. در صورت تامین اعتبار در مدت زمان دو و یا سه سال می‌توان به شرایط ایده‌آل رسید.

-در زمینه مربی گری به خودم از ۲۰ نمره حداکثر امتیاز ۱۴ را می‎دهم.

-پتانسیل فردی در این شهرستان بالا است، اما متاسفانه تاکنون از این استعدادها به نحو مطلوبی استفاده نشده و بسیاری از جوانان روستاهای آبادان، سراسر از استعداد و پتانسیل‌اند، اما متاسفانه ابزار و امکانات لازم را در اختیار ندارند، برنامه‌ریزی‌هایی در این خصوص خواهیم داشت.

-هر دو طرف-من و باشگاه- این قرارداد مایل به همکاری هستیم اما در این زمان باید تا اتمام فصل جاری صبر کرد و شرایط را سنجید.

– بازیکنان جوان به تدریج به این تیم تزریق می شود، در چند دیدار به این بازیکنان فرصت بازی داده می‌شود، حسین ساکی، یکی از استثنائات تیم صنعت نفت آبادان است، این بازیکن با ۲۰ سال سن قادر است تا در چهار پست مختلف برای این تیم بازی کند؛ به سلمانی، غبیشاوی هم بازی رسید، با صبر بیشتر هواداران دریس هم بازی خواهد کرد.

– در ابتدا قصد شرکت در این جام را نداشتیم، زیرا تیم نفت پتانسیل جنگیدن در دو جام را به صورت همزمان در اختیار نداشت، برای تقویت این تیم به تزریق حداقل ۴۰ درصد نیروی جدید و جوان در تمامی خطوط نیاز است، تمامی پست‌ها باید تقویت شود.

-اگر حرکت را جهادی کنیم و بودجه تزریق شود می توانیم فاصله عمیق شده‌مان با تیم‌های دیگر را کم کنیم.

-ما و اهواز برادریم و در یک استان هستیم و باید این تابوها شکسته شود. اینکه در ورزشگاه تختی آبادان فقط صنعت نفت تشویق می‌شود یک استاندارد جهانی است اما باید فقط تشویق کنیم.

-در این زمان شایسته سالاری، حرف اول را در این تیم می‌زند، حاشیه‌سازان نیز غالبا افرادی هستند که به نحوی از کل این مجموعه اخراج شده‌اند.

-همین الان خارجی‌های ما چندین پیشنهاد لیگ برتری دارند. از همه بیشتر از مرتضی اسدی تشکر می‌‎کنم که امسال ستون تیم بود. مسعود ابراهیم‌زاده در ۳بازی آخر پزشک معتقد بود که با خاطر مصدومیت نباید وارد زمین شود ولی این بازیکن با غیرت تمام بازی کرد.

-بودجه امکانات سخت‌‎افزاری باید از بودجه باشگاه جدا باشد و کمک‌های مردمی در این مسیر به ما کمک خواهد کرد.

-هواداران این تیم، افرادی باتجربه هستند و خوب و بد را از یکدیگر تشخیص می‌دهند. امیدوار هستیم تا در فصل آینده فصل بسیار خوبی برای این تیم باشد، به دنبال این هستیم تا از دروازبانان جوان استفاده کنیم. لذا از هواداران می‌خواهیم تا با سعه صدر، بازی این بازیکنان جوان را دنبال کنند و به آنها فرصت بدهند.

-از مدیرعامل منطقه آزاد اروند، امام جمعه، فرماندار و  نمایندگان مجلس نهایت قدردانی را دارم.

منتشر شده در تاریخ ۲۵ اسفند ساعت ۲۳:۵۸

آخرین اخبار موسسه