چهار شنبه ۷ تیر ۱۴۰۲

ستاره‌‎سازی به جای خرید ستاره/ بومی‌پروری برای صنعت نفت تشریفاتی نیست

مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان از شرایط این روزهای تیم فوتبال این مجموعه برای حضور در لیگ  برتر بیست و سوم گفت.

محمدحسین رحمانی در گفتگویی اختصاصی با رصنا اظهار کرد: با وجود اینکه 4تا 5تیم به عنوان تافته‌های جدابافته‌ی لیگ برتر هستند ما نمی‌خواهیم بازنده‌ی لیگ باشیم.
وی اضافه کرد: این یک واقعیت است که آنچه ما امکان هزینه کردن داریم بعضا شاید هزینه‌کرد یک تیم دیگر فقط برای دریافت رضایتنامه 2بازیکن باشد و در چنین فضای دردآوری باید آبروی فوتبالی یک شهر که اتفاقا یک اعتبار برای تاریخ معاصر ایران است را حفظ نماییم، نابرابری این رقابت به هیچ عنوان دیگر شوخی و شعار نیست، مثل این می‌ماند که با بودجه یک تیم لیگ دویی باید در لیگ برتر بازی کنیم. منطقه آزاد اروند، شرکت پالایش نفت آبادان و ... همه تلاش خودشان را برای کمک به تیم به کار بستند و ما هم شبانه‌روزی برای رسیدن به همین حداقل‌های مالی تلاش می‌کنیم.
مدیرعامل موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان با اشاره به درخواست‌های مالی نامعقول برخی از بازیکنان، اظهار کرد: در واقع بعضی از این دوستان صرفا سنگ بزرگ را برای اینکه ما نتوانیم بزنیم را جلوی پای‌مان گذاشتند، وقتی با صنعت نفت صحبت از 20میلیارد برای یک فصل می‌کنند، وضعیت قلب‌شان را با این تیم معلوم می‌‎کنند، داشتن درآمد حق بازیکن فوتبال است اما وقتی پای دلدادگی وسط باشد مسئله مالی اولویت اول نیست.
وی اضافه کرد: شاید برخی بگویند دوره گذشتن از پول برای عشق گذشته است اما ما مثال واقعی‌اش را داریم، فکر می‌کنید طالب ریکانی نمی‌توانست صنعت نفت را با درآمد بالاتر ترک کند، باور کنید که می توانست اما طالب به مردم این شهر نگاه می‌کند و به عمری که پدر و مادرش در آبادان بوده‌اند.
رحمانی خاطرنشان کرد: می‌خواهیم یک تیم محترم را برای لیگ بیست و سوم آماده کنیم و برای این کار چند هفته است که خواب نداریم، خواب نداریم به این خاطر که تشویش و نگرانی مردم آبادان در فصل نقل و انتقالات را نمی‌توانیم تحمل کنیم، اما باید صبور باشیم، بازار نقل و انتقالات یک بازی پر پیچ و خم است که باید آداب حضور در آن را بدانیم، مثلا بدانیم چه زمانی به سراغ کدام بازیکن  برویم یا اینکه زمان خرید بازیکن لیگ برتری با توجه به بودجه باشگاه چه وقت است، سن بازیکن را برای مقدار سال قرارداد ملاک قرار بدهیم، یا مثلا باید میزان پرداخت به بازیکنان و پرهیز از ورود به حاشیه‌ها را مدیریت کنیم.
وی تصریح کرد: می‌دانیم که عشق به صنعت نفت، هواداران را در شرایط  پیش‌فصل بی‌نهایت کنجکاو و نگران می‌کند اما باور بفرمایید دهان به دهان شدن اسامی برای یک تیم در فصل نقل و انتقالات سم است و این موضوع هیچ خروجی‌ای غیر از داغ شدن تنور بازارگرمی ندارد.
مدیرعامل آبادانی موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: عبدالله ویسی هر روز موضوع جذب بازیکن را به صورت جدی دنبال می‌کند و من این جدیت و دقت وی را به وضوح می‌بینم، باور بفرمایید ویسی هم خیلی راحت می‌توانست در یک مجموعه متمول تر کار کند و بدون دغدغه فقط برای سفارش بازیکن لب تر کند اما پای قولش ایستاد و به قولی که داد وفادار ماند و این به شدت برای ما قابل احترام است.
وی ادامه داد: واقعیت ماجرا اینجاست خرید ستاره‌ها با این بودجه‌‎ای که در اختیار ماست امری محال است و لازم است با این واقعیت تلخ کنار بیایم، اما خیلی از همین بازیکنانی که امروز برای جذب‌شان بین 4تا 5تیم جدا از لیگ، جنگ و رقابت است هم روزی از دسته‌های پایین‌تر فوتبال‌شان را شروع کردند، پس امروز مسیر کاری ما به جای خرید، تولید ستاره است.
رحمانی افزود:  امروز هیچ چیزی بیشتر از همراهی هوادار در این مسیر ترسناک ما را دلگرم نمی‌کند، خود من روزگاری پیراهن این تیم را پوشیده‌ام، دقیقا در ایامی که خبر و اثری از پول‌های امروزی نبود، غمگین می‌شوم وقتی با این اعداد و ارقام برای پوشیدن لباس صنعت نفت روبرو می‌شوم اما به عنوان مدیر این مجموعه مجبور هستم که با واقعیت‌ها کنار بیایم.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: نمی‌خواهیم به صورت تشریفاتی و در مسیر ظاهرسازی در مورد بازیکنان بومی منطقه حرکت کنیم، مسابقات 4جانبه‌ای را بین استعدادهای آبادان، خرمشهر، شادگان و مینوشهر برگزار می‌کنیم و حس می‌کنیم اگر حتی یک بازیکن را هم بتوانیم از بین این استعدادها به جمع‌مان اضافه کنیم برنده اصلی جذب بازیکن خواهیم بود. ضمن اینکه بازیکنان آینده داری مثل شریعت‌زاده، سنگرگیر و ... هنوز با ما قرارداد دارند.
وی بیان کرد: برنامه 2اردوی پیش‌فصل و همچنین اعضای کادر فنی ما مشخص شده است و ظرف یکی 2روز آینده آنها را به صورت رسمی اعلام می‌کنیم.
رحمانی تاکید کرد که امسال بیشتر از هر زمان دیگری به همدلی و صبوری هواداران نیاز داریم،

برد پر گل تیم ۱۷ ساله‌های صنعت نفت آبادان

برد پر گل تیم ۱۷ ساله‌های صنعت نفت آبادان

دو شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
موسسه فرهنگی ورزشی

صنعت نفت آبادان

باشگاه

  • اخبار و تازه هــا
  • چند رسانه ای
  • معرفی بازیکنان

باشگاه

  • اخبار و تازه هــا
  • چند رسانه ای
  • معرفی بازیکنان

باشگاه

  • اخبار و تازه هــا
  • چند رسانه ای
  • معرفی بازیکنان

مجوز ها