یک شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲

نهایی‌شدن انتقال ۳بازیکن عراقی به صنعت نفت تا پایان هفته/لیگ ۲۳ جذابتر از لیگ‌های کسل‌کننده قبل

به گزارش رصنا، محمدحسین رحمانی در این برنامه اظهار کرد: با توجه به بودجه‌‌مان داشتیم، تیمی که می‌خواستیم را بستیم.
وی‌ با اشاره به اینکه کل بودجه صنعت نفت برای لیگ پیش‌رو ۱۳۰میلیارد تومان است، عنوان کرد: این بودجه شامل هزینه البسه، حقوق پرسنل، خدمات پشتیبانی و ... است و فکر می‌کنم برای خرید بازیکن نهایتا ۹۰میلیاردتومان از این مبلغ هزینه می‌شود.
رحمانی با تاکید بر اینکه ۱۰۰درصد پول زیاد قهرمانی در لیگ را به همراه خواهد داشت، گفت: در ۱۰دوره اخیر لیگ برتر، تیمهایی قهرمان شدند که هزینه بالا داشتند، رسیدن به آسیا مبلغ بالایی می‌خواهد و تیم‌هایی که وارد باشگاههای آسیا می‌شوند باید هم در این رقابتها، هم در لیگ و  هم جام حذفی بازی کنند و به همین خاطر سبد خریدشان پر و‌ پیمان است و باید به آنها حق داد.
وی با اشاره به این مهم که فوتبال ایران چندسال است که کیفیت لازم را ندارد، خاطرنشان کرد: بنظر من اختلاف زیادی میان بازیکنان مطرح و آنهایی که تازه وارد گود می‌شوند نیست و این اختلاف بیشتر روحی و روانی‌ست، اگر روی روحیه بازیکن جدید کار بشود و به او ۵تا۶ بازی میدان داده شود می‌تواند حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.

فوتبال بدون پدیده
این مدیر فوتبال کشور تصریح کرد: چند سال است که در فوتبال ایران پدیده نداشتیم و پدیده‌های سال‌های قبل را با هزینه بالا از لیگ‌های دیگر برگرداندیم به این علت که چرخه بازیکن‌سازی ما معیوب است.
وی قانون سقف قرارداد، بودجه تیم‌ها و نظارت بر آنها را بسیار خوب تعریف کرد و گفت: اگر ما ۱۶مدیر تیمهای لیگ برتری به این قانون احترام بگذاریم این اتفاق به فوتبال ما کمک می‌کند؛ چه کسی غیر از ما مدیران تیمها می‌تواند این قانون را دور بزند.
رحمانی ضمن تشکر از متولیان امر در خصوص اجرایی کردن قانون ۱۹بازیکن، افزود: با توجه به اضافه شدن برخی بازیکن‌ها با تصویب این قانون به تیمهای دیگر، فکر می‌کنم امسال مسابقات جذابتر از لیگ‌های کسل‌کننده قبل باشد.
وی در خصوص موضوع بند مخالفت به کمک به تیم‌های حرفه‌ای در برنامه توسعه پنجم، گفت: به همین خاطر شرکت پالایش و شرکت پخش نفت آبادان هیچ‌ منبعی را برای کمک‌ به ما ندارند اما در عین حال اگر حق پخش تلویزیونی به تیمها داده شود حتی با این منع قانونی هم مشکلی نداریم.

فوتبال بدون درآمد
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان اضافه کرد: در فوتبال ایران تنها هزینه صورت می‌گیرد و چیزی به اسم درآمد نداریم و چیزی به اسم حق پخش، حق برندینگ و کپی رایت وجود ندارد و به همین خاطر تنها شاهد هزینه‌بر بودن فوتبال در ایران هستیم.
وی همچنین بر موضوع انعقاد قرارداد با بازیکنان آکادمی صرفا به صورت ۵ساله تاکید کرد و‌ گفت: بازیکن‌سازی هزینه دارد، اینکه ما بازیکن را بسازیم و مربی جسوری مثل آقای ویسی که به بازی هجومی علاقه دارد از آن استفاده کند چه تضمینی وجود دارد که تماشاگری که نتیجه می‌خواهد با مثلا ۳باخت اعتراض شدید نکند.
رحمانی برنامه بلندمدت مجموعه تحت مدیریتش را تزریق بازیکن پرورش‌یافته از آکادمی به تیم اصلی عنوان کرد و در ادامه افزود: برای جذب بازیکن شخصا به همراه تیم فنی به عراق رفتیم به این خاطر که معتقدیم بازیکن عراقی با شرایط اقلیمی، مذهبی، قومیتی، زبانی و فرهنگی منطقه ما سازگاری بالایی دارد و در حال حاضر بهترین بازار جذب بازیکن خارجی برای تیم ما در این کشور‌ است و امیدواریم که تا پایان هفته کار انتقال ۳بازیکن عراقی را نهایی کنیم.

 

 

قهرمانی نوجوانان صنعت نفت در لیگ استان

قهرمانی نوجوانان صنعت نفت در لیگ استان

چهار شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳
موسسه فرهنگی ورزشی

صنعت نفت آبادان